Tüm Koleksiyonlar
Farmazon Hakkında
Farmazon Nedir? Nasıl Üye Olabilirim?
Farmazon Nedir? Nasıl Üye Olabilirim?

Farmazon hakkında genel bilgileri burada bulabilirsiniz.

Selin Gürel avatar
Yazar: Selin Gürel
Bir haftadan uzun bir süre önce güncellendi

Farmazon nedir?
Farmazon serbest eczacılara özel bir alışveriş platformudur.

Kimler Farmazon'un imkanlarından kimler faydalanabilir?
Farmazon'un avantajlarından yalnızca eczacılar faydalanabilir. Bu sebeple GLN numarası ve kullanıcı adı ile üye olunmaktadır. Üyelik sonrası satın alma ya da satış işlemleri hemen başlayabilir, ekstra bir ücret yoktur. 

Nasıl üye olabilirim?
Farmazon.com.tr 'yi açtığınızda sağ üst tarafta yer alan Üye Ol butonuna tıklayarak üyelik sayfasını açın. Açılan sayfada GLN numaranızı, Farmazon'da kullanmak istediğiniz kullanıcı adınızı ve belirleyeceğiniz şifreyi yazıp Üye Ol butonuna tıklayın.

ITS’ye kayıtlı olan e-posta adresinize üyelik doğrulama link'i yollanacaktır. Gönderdiğimiz doğrulama link'ine tıklayarak üyeliğinizi aktif hale getirebilir ve Farmazon'u kullanmaya başlayabilirsiniz.

ITS'de kayıtlı e-posta adresim değişti, ne yapmalıyım?
E-posta adresinizi güncellemek için canlı destek bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Aktivasyon e-postası gelmedi, ne yapmalıyım?
E-postalar bazen Gereksiz E-posta (veya Spam) klasörlerine de düşebiliyor. Aktivasyon e-postası bu klasörlerde de değilse canlı destek bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Farmazon'dan alışveriş yapmak yasal mıdır?
Evet! İlaç dışı ürünlerde karekod uygulaması olmadığı için eczacıların yaptığı alımlarda herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır. Ayrıca her siparişte fatura kesilmesi zorunludur.

Hangi ürünlerin satışı yapılabilir? Hangilerinin satışı yasaktır?
Eczanelerde satılan tüm ilaç dışı ürünlerin satışı serbest olmakla birlikte, reçete ile satılan her tür ilacın satışı yasaktır.  Doktor reçetesi ile alınabilen numaralı gözlük ile reçeteli veya reçetesiz ilaç yapımında kullanılan maddelerin satışı yasaktır. Ayrıca evcil hayvanlara reçete ile verilen ilaçların da satışı da yasak kapsamındadır. Yasaklı bir ürünün satışı halinde ilan derhal silinecek ve ilan sahibi uyarılacaktır.  İhlalin tekrarı halinde Farmazon ilan sahibinin üyeliğini sonlandırma hakkını saklı tutar. Yasaklı bir ürünün satışı halinde ilan derhal silinecek ve ilan sahibi uyarılacaktır. Yasaklı ürünün satışından doğabilecek hukuki sorunlarda Farmazon sorumluluk almaz.

Farmazon'da alışveriş yapmak güvenli midir?
Kesinlikle. Tüm ödemeleriniz Farmazon ödeme sisteminin %100 güvencesi altında gerçekleşir. Farmazon Güvenli Ödeme Sistemi ile ilgili detaylı bilgiye ilgili sayfadan ulaşabilirsiniz.

Farmazon'un kurucuları kimlerdir?
Farmazon’un temelleri 2014 yılının Eylül ayında Danyal ve Melik tarafından atıldı. Farklı şehirlerde bulunan yaklaşık yüz eczacı ile yapılan detaylı görüşmeler sonrasında yaşanılan problemler ve olası çözümler incelendi. Bu detaylı araştırma sonrasında piyasada özellikle ilaç dışı ürünlerde büyük fiyat farklılıklarının bulunduğunu ve uygun fiyatlı ürün bulmanın eczacılar için ne kadar önemli ve zahmetli bir iş olduğunu gözlemlediler. Sonrasında ise güçlü bir ekip kurarak fikirlerini hayata geçirdiler. Farmazon ekibi hala her geçen gün büyüyor ve yeni fikirleri hayata geçirmek için çok çalışıyor!

Bu cevap sorunuzu yanıtladı mı?