"Farmazon Güvenli Ödeme Sistemi" nedir?

Elektronik ortamdan alışverişi daha güvenli kılan bir ödeme-onay sistemidir. Ödeme tutarı, satıcıya, alıcının ürünleri teslim alması ve buna ilişkin onayını müteakip aktarılır. Böylece risk almadan alışveriş yapmış olursunuz. Farmazon’daki bütün ödemeler Farmazon Güvenli Ödeme Sistemi güvencesi ile gerçekleşir.

"Farmazon Güvenli Ödeme Sistemi"nin faydası nedir?

Satıcıysanız; alıcı ürünleri güvenli bir şekilde teslim aldığını belirttiği takdirde, ödeme tutarı hesabınıza ödeme yapılan günü takiben tam bir hafta sonra aktarılır. Örn: Alıcı, ürünleri güvenli bir şekilde teslim aldığını belirttiyse ve Pazartesi günü ödeme yaptıysa ödeme tutarı satıcıya bir sonraki Pazartesi günü aktarılır.

Olası bir gecikme sebebiyle alıcı kargoyu bir haftadan uzun bir sürede teslim aldığını belirtirse, ödeme tutarı satıcıya bu onaydan bir gün sonra aktarılır. Örneğin alıcı Pazartesi günü ödeme yapıp bir sonraki Salı günü ürünleri teslim aldığını belirttiyse, ödeme bir gün sonra Çarşamba günü satıcıya aktarılır. Bu şekilde ürününüz ve paranız Farmazon güvencesi altında olur.

Alıcıysanız; ödemeniz satıcıya hemen aktarılmaz, sizden onay gelene kadar güvenli havuz hesabında bekletilir. Ürüne onay verdiğiniz takdirde paranız satıcının hesabına aktarılır.

Paranız ne kadar güvende?

Farmazon’da paranız güvendedir. Siz elinize ulaşan ürünlere onay vermeden paranız satıcıya aktarılmaz. Sorunlu bir ürün geldiğinde paranız iade edilir.

Farmazon'da kredi kartıyla ödeme yapmak güvenli midir?

Kesinlikle. Farmazon kredi kartı ödeme altyapı desteğini Iyzico şirketinden almaktadır. Iyzico Türkiye’nin en büyük ve en güvenilir ödeme kuruluşlarından birisidir. Tüm ödemeleriniz Farmazon’un ve Iyzico’nun %100 güvencesi altında gerçekleşir. Iyzico hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.

Havuz hesabı nedir?

Havuz hesabı, Farmazon’da yaptığınız tüm ödemelerin ilk önce aktarıldığı hesaptır. Bir ürüne ödeme yaptığınızda paranız önce Farmazon’un yönettiği güvenli havuz hesabına aktarılır. Ürünü teslim alıp onay verdiğinizde, havuz hesabında tutulan paranız Farmazon tarafından satıcının hesabına aktarılır. Üründe sorun çıkarsa havuz hesabında bekletilen paranız satıcıya aktarılmaz; kredi kartınıza iade edilir. Böylece paranız %100 güvence altında olur.

Aradığınız yanıtı buldunuz mu?