Sipariş Sonrası Destek

Siparişiniz sırasında ya da sonrasında yaşanabilecek problemlerle ilgili detaylı bilgileri burada bulabilirsiniz.

Selin Gürel avatar
Yazar: Selin Gürel
Bir haftadan uzun bir süre önce güncellendi

Siparişim iptal edildi.
Üyemiz siparişi gönderemeyecek durumdaysa siparişi iptal edebilir. Sipariş iptal edildiği takdirde ödemeniz kartınıza iade edilir. Farmazon'da sipariş iptali çok fazla yaşanan bir durum değildir.

Siparişlerim ne zaman kargoya verilir?
Ürünler genelde siparişin geldiği gün ya da ertesi gün kargoya verilir. Üyelerimizin ortalama ne kadar sürede ürünleri kargoladıklarını, profil sayfalarındaki Ortalama Gönderim Süresi bölümünde görüntüleyebilirsiniz.

Kargom elime ulaşmadı.
Gönderilen ürünlerin kargo takip bilgilerini Sipariş Detay sayfasında görebilirsiniz. Bu sayfada bulunan kargo takip linki sayesinde siparişinizin ne zaman kargoya verildiği, şu an nerede olduğu ve planlanan teslimat tarihini görüntüleyebilirsiniz.

Bazı üyelerimiz kendi kargo anlaşmalarını kullandıkları için bu bilgiler her siparişte görüntülenemeyebilir. Bu gibi durumlarda mesaj göndererek kargo takip numarası isteyebilir ya da destek bölümünden bize ulaşarak yardım alabilirsiniz.

Sepette kargo ücreti ödememe rağmen teslimat sırasında benden kargo ücreti istendi.
Bir karışıklık olur da kargo görevlisi teslimat anında sizden ödeme talep ederse, lütfen görevliden mevcut faturayı iptal etmesini ve kolinin üzerindeki 12 haneli kargo gönderim barkodu ile tekrar giriş yapmasını rica edin. Problemin devam etmesi durumunda lütfen canlı destek bölümü üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Siparişimdeki ürünlerden bazılar hasarlı geldi.
Siparişiniz geldiğinde kargo kuryesi yanınızdayken ürünleri kontrol edin ve hasarlı ürün varsa kuryeyle birlikte tutanak tutun. Sonrasında ürün değişimi için destek bölümünden bize ulaşarak yardım alabilirsiniz.

Özensiz paketlemeden kaynaklı hasarlarda iade veya değişim için ödenen kargo ücretlerini satıcılar karşılar. Bu süreç içinde lütfen siparişi tamamlamayın, ödemeyi satıcıya aktarmayın.

Yanlış miatlı ürün geldi.
Farmazon'da belirtilenden farklı miatta bir ürün size yollandığında değişim için ödenecek olan kargo ücreti satıcıya aittir. Canlı destek ekibimize ulaşarak elinizdeki ürünlerin değişimi için kargo kodu alabilir, bu kodu kullanarak ürünleri satıcıya geri gönderebilirsiniz. Bu süreç içinde lütfen siparişi tamamlamayın, ödemeyi satıcıya aktarmayın.

Siparişimde eksik var. Ne yapmalıyım?
Site üzerinden satıcıya mesaj göndererek eksik ürünleri tamamlamasını rica edebilirsiniz. Eksik ürün yollama satıcıdan kaynaklanan bir problem olduğu için yollanacak olan ikinci kargonun ücreti satıcıya ait olacaktır. Bu süreç içerisinde herhangi bir problem yaşamanız durumunda canlı destek bölümü üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Aldığım ürünleri iade edebilir miyim?
Farmazon'da son kullanıcıya satış yapılmadığı için, iki ticari yapı arasında gerçekleşen alışverişte yanlış, eksik, ayıplı ya da hasarlı ürün durumları söz konusu değilse, yasal olarak iade hakkı bulunmuyor. Satıcıdan kaynaklanan bir hata olmamasına rağmen iade talep ediyorsanız, henüz ödeme aktarılmadıysa, canlı destek ekibimizle iletişime geçerek satıcıya ricanızı iletebilirsiniz. Bu karar tamamen satıcının inisiyatifinde olup, eğer olumluysa kargo ücretini karşılamanız gerektiğini ve ürünlerin hasarsız şekilde iadesinden sorumlu olduğunuzu hatırlatırız. 

Satın aldığınız ürünlerin hepsini iade edecekseniz lütfen size gelmiş olan faturayı kargo paketine ekleyin. Satın aldığınız ürünlerin bir kısmını iade edecekseniz lütfen ilgili ürün ve adetler için iade faturası düzenleyin.

Bu süreç içerisinde kesinlikle ödemeyi satıcıya aktarmayın. Süreç tamamlandığında, iade edilen ürünlerin ödemesi Farmazon tarafından kartınıza yatırılacaktır.

Faturam gelmedi. / Fatura yerine fiş gönderilmiş.
Farmazon'da fatura göndermek zorunludur. Eğer kargonuzdan fatura çıkmadıysa ya da fatura yerine fiş gönderildiyse, destek bölümünden bize ulaşmanız durumunda tarafınıza fatura gönderilmesini sağlayabiliriz.

Faturamda kargo ücreti belirtilmemiş.
Yurtiçi Kargo anlaşmamızla gönderilen siparişlerde kargo faturası Farmazon tarafından ayrıca kesilir ve her ayın başında hizmet faturası olarak e-posta adresinize yollanır.

Göndermiş olduğumuz bütün e-faturaları "Hesap Hareketleri" sayfasında bulunan "Faturalar" sekmesinden indirilebilirsiniz.

Bu cevap sorunuzu yanıtladı mı?